Aktualności

 • Zapraszamy na III Kongres Rady Podatkowej, 9 -10 kwietnia 2019 r.

  wtorek, 19 marca 2019

  czytaj więcej
 • Dokumenty MDR - można podpisywać Podpisem Zaufanym

  środa, 13 lutego 2019

  Ministerstwo Finansów przekazało informację, że strona internetowa https://mdr.mf.gov.pl/#/ umożliwia podpisywanie dokumentów Podpisem Zaufanym. Możliwość taka dotyczy wszystkich informacji przekazywanych w ramach MDR do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w tym informacji o schemacie podatkowym.

  Istnieje też możliwość podpisania Podpisem Zaufanym dokumentu przez kilka osób.

  czytaj więcej
 • Objaśnienia Ministra Finansów ws. MDR

  piątek, 1 lutego 2019
  Ministerstwo Finansów w dniu 31 stycznia 2019 r. opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie raportowania schematów podatkowych. Stanowią one ogólne wyjaśnienie przepisów, które nakładają na przedsiębiorców i ich doradców obowiązek przekazywania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji o stosowanych optymalizacjach podatkowych. czytaj więcej
 • Zbyt wysoki wzrost opłat egzekucyjnych

  piątek, 30 listopada 2018

  W ocenie Rady Podatkowej projekt ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji należy w wielu miejscach poprawić. Dobrze, że wierzyciel publicznoprawny będzie mógł, pomimo wymagalności obowiązku, odstąpić od wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Niepokoi jednak wzrost opłat egzekucyjnych z 5 proc. aż do 10 proc., a także możliwość dochodzenia należności od osób trzecich praktycznie bez próby egzekucji dłużnika.

  czytaj więcej
 • Opodatkowanie bonów VAT będzie prostsze

  czwartek, 22 listopada 2018

  • Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.

  • Projekt zakłada wprowadzenie do ustawy o VAT definicji bonu jednego przeznaczenia (SPV) i bonu różnego przeznaczenia (MPV) oraz regulacje w zakresie ich opodatkowania.

  • Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan projekt ustawy nie budzi już teraz istotnych wątpliwości.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Finansów spotkał się z Radą Podatkową

  środa, 14 listopada 2018

  W dniu 13 listopada 2018 r. przedstawiciele Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan spotkali się z Filipem Świtałą – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów. Celem spotkania było poznanie planów Ministerstwa Finansów dotyczących polityki podatkowej oraz przekazanie wątpliwości przedsiębiorców dotyczących zmian, które zaczną obowiązywać w 2019 r.

  czytaj więcej