Aktualności

 • Konferencja dotycząca zmian w Ordynacji podatkowej

  środa, 9 stycznia 2013

  W dniu 8 stycznia 2013r. w Sejmie RP odbyła konferencja poświęcona propozycjom zmian w Ordynacji podatkowej zorganizowana przez sejmową Komisję Finansów Publicznych oraz Biuro Analiz Sejmowych.  

  czytaj więcej
 • Spotkanie Prezydium Rady Podatkowej - 4 stycznia 2013 r.

  poniedziałek, 7 stycznia 2013

  4 stycznia br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się plenarne posiedzenie Prezydium Rady Podatkowej podczas którego podsumowano prace Rady w 2012 r., przedstawiono raport z wykonania projektu „Świadomy Podatnik” oraz omówiono plany na 2013 r.

  czytaj więcej
 • Sekretarz Rady Podatkowej o zmianach w podatkach w 2013 roku

  czwartek, 3 stycznia 2013

  Od Nowego Roku niezapłacona w terminie faktura nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodu, skrócony będzie termin uprawniający do skorzystania z ulgi za złe długi ze 180 do 150 dni, zniesione zostaną ograniczenia w stosowaniu metody kasowej rozliczenia podatku VAT przez małych podatników - mówi Przemysław Pruszyński, Sekretarz Rady Podatkowej PKPP Lewiatan.

  czytaj więcej
 • Spotkanie noworoczne Rady Podatkowej.

  Rodzaj: Posiedzenie Rady Podatkowej -
  Data wydarzenia: piątek, 4 stycznia 2013, 05:00

  W dniu 4 stycznia 2013 , godzina 17.00 , w siedzibie PKPP Lewiatan, w sali Ogrodowej odbędzie się otwarte posiedzenie Prezydium Rady Podatkowej PKPP Lewiatan, na które zapraszamy również wszystkich członków Rady.

  czytaj więcej
 • Ankieta - czy system podatkowy spełnia oczekiwania małych i średnich firm?

  niedziela, 2 grudnia 2012

  Sejm uchwalił kolejną ustawę deregulacyjną.

  Czy najnowsza ustawa deregulacyjna spełnia oczekiwania MŚP?

  Czy preferencje i ulgi istniejące w polskim systemie podatkowym są potrzebne, odpowiednio dopasowane i prawidłowo skonrstuowane?

  Wypełnij ankietę zawierającą 13 pytań.

  Pomóż stworzyć optymalny model opodatkowania sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

  czytaj więcej
 • Sejm Uchwalił III Ustawę Deregulacyjną

  poniedziałek, 19 listopada 2012

  Sejm w dniu 16 listopada 2012r. uchwalił ustawę o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Założenia do projektu ustawy zostały przedstawione przez Ministra Gospodarki, który wsłuchując się w postulaty przedsiębiorców, podjął działania mające na celu poprawę ich płynności finansowej, wsparcie inwestycji, ograniczenie obowiązków informacyjnych, a także usprawnienie administracji.

  czytaj więcej