Uproszczenia VAT

Data sporządzenia: środa, 14 lutego 2018
Rodzaj: Założenia do projektu aktu prawnego
Zakres: VAT
Status: Etap przedlegislacyjny

 

Celem konsultacji jest przygotowanie propozycji w zakresie uproszczeń VAT.

Termin konsultacji: 2018-02-26

 

Jak wynika z informacji przekazanych na  spotkaniu prezydium Rady Podatkowej z min. P. Gruzą  po okresie uszczelniania VAT nadchodzi czas na przegląd istniejących regulacji i ich poprawę. 

Celem konsultacji jest określenie praktycznych problemów z rozliczeniem podatku VAT jakie występują w firmach i przygotowanie materiału do przekazania MF.

Przy czym kwestie wpływające na wysokość dochodów są poza planami dotyczącymi uproszczeń ( liniowy VAT, zakres zwolnień czy odliczenia dotyczące samochodów).

Jednak w ustawie VAT jest wiele przepisów, które często powodują trudności rozliczeniowe czy konieczność korygowania rozliczeń.

Prosimy o zgłaszanie propozycji uproszczeń, tak byśmy mogli na tej bazie wypracować nasze stanowisko odnośnie najważniejszych zagadnień, które w VAT można poprawić, które byłby korzystne dla przedsiębiorców, jak i też dla administracji -- jak np. okres odliczenia z faktury. Mamy dość dużą liczbę szczególnych momentów powstania obowiązku podatkowego, być może są tu pola do uproszczeń. 

Prosimy o krótkie maksymalnie kilkuzdaniowe wyjaśnienie jaki problem mógłby być rozwiązany.

Relacja ze spotkania z ministrem P. Gruzą - czytaj tutaj.

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

Dodaj komentarz