Wiceminister Finansów spotkał się z Radą Podatkową

środa, 14 listopada 2018

W dniu 13 listopada 2018 r. przedstawiciele Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan spotkali się z Filipem Świtałą – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów.

Celem spotkania było poznanie planów Ministerstwa Finansów dotyczących polityki podatkowej oraz przekazanie wątpliwości przedsiębiorców dotyczących zmian, które zaczną obowiązywać w 2019 r.

Pan Minister przekazał informację, że większość ustaw, które w ocenie Ministerstwa Finansów były niezbędne, zostało uchwalonych. W nadchodzącym roku nie planuje już tak wielu zmian w prawie podatkowym. Wśród priorytetów wskazał dokończenie prac nad wprowadzeniem nowej Ordynacji podatkowej (projektu KKOPP), reformę postępowania egzekucyjnego w administracji, przeprowadzenie szerokich konsultacji nowej matrycy stawek VAT oraz podjęcie prac oraz debaty publicznej nad założeniami reformy podatku dochodowego (przygotowanie założeń projektów ustaw: (i) od działalności gospodarczej (ii) od dochodów osobistych (iii) z kapitałów pieniężnych).

Czonkowie Rady Podatkowej zwrócili uwagę na problemy z interpretacją przepisów ustaw o podatkach dochodowych oraz Ordynacji podatkowej, które wejdą w życie w 2019 r. Pan Minister zadeklarował wydanie objaśnień podatkowych do takich zagadnień jak: podatek u źródła, raportowanie schematów podatkowych, exit tax, innovation box, stawka 9% CIT, klauzula generalna przeciwko unikania opodatkowania. Członkowie Rady na zaproszenie Pana Ministra wezmą udział w pracach nad przygotowaniem objaśnień. 

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

Dodaj komentarz

POWRÓT