Webinarium o mechanizmie podzielonej płatności

wtorek, 31 lipca 2018

OBEJRZYJ WEBINARIUM>>>

Webinarium miało przede wszystkim wesprzeć przedsiębiorców, którzy chcą stosować MPP do płatności za towary lub usługi, ale także przybliżyć działanie mechanizmu wszystkim zainteresowanym. Eksperci ministerstwa i partnerów społecznych odpowiedzieli m.in. na pytania, czym jest MPP, na czym polega i kogo dotyczy. Wyjaśnili też zasady i skutki stosowania mechanizmu dla tych przedsiębiorców, którzy za jego pomocą otrzymują zapłatę.

Zagadnienia dotyczące MPP były podzielone na 4 bloki tematyczne: pytania ogólne, rachunek VAT, korzyści ze stosowania mechanizmu i koszty. Znalazły się w nich pytania najczęściej zadawane przez przedsiębiorców, w tym za pośrednictwem infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Oprócz ekspertów Ministerstwa Finansów w webinarium wzięli udział przedstawiciele partnerów kampanii Bezpieczna transakcja. Radę Podatkową reprezentował Jerzy Martini - Przewodniczący Grupy VAT. Moderatorem webinarium był zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl.

Webinarium odbyło się w ramach kampanii Bezpieczna transakcja, prowadzonej przez Ministerstwo Finansów (MF) i Krajową Administracją Skarbową (KAS) we współpracy z partnerami społecznymi i instytucjami państwowymi. Akcja jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Stanowi uzupełnienie działań prawnych i odpowiada na deficyt wiedzy w tym zakresie. Ma wyjaśniać mechanizmy wyłudzeń w VAT i zwiększać świadomość przedsiębiorców na temat tego, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową. Kampania zwraca też uwagę przedsiębiorców na rolę dochowania należytej staranności w obrocie gospodarczym oraz wyjaśnia, czym jest mechanizm podzielonej płatności - nowe narzędzie uszczelniające system podatkowy. Głównym kanałem kampanii jest strona www.bezpiecznatransakcja.mf.gov.pl, na której znajdują się materiały dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, należytej staranności i MPP.

http://www.radapodatkowa.pl/pl/a/Rada-Podatkowa-partnerem-kampanii-Bezpieczna-transakcja 

POWRÓT