Świadomy podatnik 2012

poniedziałek, 20 lutego 2012


Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan rozpoczęła kolejny, trzeci już cykl konferencji regionalnych poświęconych pojęciom planowania, optymalizacji i ryzyka podatkowego. Konferencje w całej Polsce organizowane są w ramach projektu edukacyjnego Świadomy Podatnik.

Pierwsza konferencja w 2012 roku odbyła się 9 lutego w Kielcach. Kolejne miasta do, których zawita Świadomy podatnik to: Kraków, Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz, Szczecin i Katowice.

Według badań Rady Podatkowej PKPP Lewiatan mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa nie biorą przykładu z większych konkurentów i rzadko korzystają z szeroko rozumianego planowania podatkowego. Projekt „Świadomy podatnik” ma na celu upowszechniać w środowisku MŚP profesjonalną wiedzę o zarządzaniu podatkami w firmie oraz budować narzędzia ułatwiające MŚP tworzenie i stosowanie strategii podatkowych.

Aby umożliwić mikro, małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do profesjonalnego doradztwa podatkowego, w ramach projektu eksperci podatkowi dokonają analizy i przygotują profesjonalne opinie prawne dla 100 przypadków zgłoszonych przez MŚP w zakresie stosowania przepisów podatkowych.

„Sukces projektu zależy w dużej mierze od zaangażowania przedsiębiorców. Dlatego zachęcamy do zgłaszania swoich problemów podatkowych i korzystania z bezpłatnych opinii eksperckich. Pragniemy, by te propozycje odpowiadały w pełni potrzebom przedsiębiorców. Liczymy na aktywny udział w naszym wspólnym projekcie” – mówi Jacek Bajson, Przewodniczący Rady Podatkowej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Aby skorzystać z profesjonalnej pomocy doradców podatkowych wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.radapodatkowa.pl.

Projekt „Świadomy podatnik” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

POWRÓT