Rada Podatkowa partnerem kampanii Bezpieczna transakcja

piątek, 29 czerwca 2018

Rada Podatkowa została partnerem kampanii informacyjno-edukacyjnej Bezpieczna transakcja, której organizatorem jest Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa.

1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców i dalsze uszczelnianie sytemu VAT. W celu wyjaśnienia mechanizmów wyłudzeń w VAT oraz, aby zwrócić uwagę na korzyści wynikające z dochowania należytej staranności w obrocie gospodarczym i stosowania MPP w transakcjach, Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową uruchamia kampanię edukacyjną Bezpieczna transakcja we współpracy z partnerami społecznymi i instytucjami państwowymi.

Priorytetem resortu finansów pozostaje skuteczna walka z przestępczością gospodarczą i oszustwami podatkowymi oraz ochrona legalnego biznesu i wsparcie uczciwych podatników. Kampania Bezpieczna transakcja uzupełni i wesprze działania legislacyjne w tym zakresie. W ramach kampanii powstała strona internetowa bezpiecznatransakcja.mf.gov.pl. Znajdują się tam informacje dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, mechanizmu podzielonej płatności oraz okoliczności transakcji, na które przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę przy zawieraniu transakcji.

Wykorzystywanie mechanizmów konstrukcji podatku VAT do uzyskania niezgodnych z prawem korzyści dotyka wszystkie branże w Polsce. Postulaty wzmocnienia ochrony warunków prowadzenia biznesu, szczególnie w obrocie VAT, kierowane były do resortu finansów ze strony różnych organizacji branżowych i instytucji zrzeszających przedsiębiorców.

MPP machanizm ulotka - tutaj

MPP + prezentacja bezpieczna transakcja - tutaj

MPP pytania i odpowiedzi - tutaj

 

 

 

POWRÓT