Ostatnie Konferencje i Wydarzenia

 • Zespół ds. Uproszczenia Procedury APA

  Rodzaj: Spotkanie Zespołu ds. Uproszczenia Procedury APA
  Data wydarzenia: poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:00

  Na spotkaniu Prezydium Rady Podatkowej z Min. Pawłem Gruzą, p. Minister poinformował, że planuje wprowadzić gruntowne zmiany w procedurze zawierania uprzednich porozumień cenowych (APA). Jest otwarty na propozycje zmian i dyskusje z przedsiębiorcami.

  Zapraszamy członków Rady na spotkanie Zespołu ds Uproszczeń Procedury APA   w dniu 26 lutego br. o godz. 10:00 w siedzibie Konfederacji Lewiatan (ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa)

  czytaj więcej
 • Rada Podatkowa na konferencji w MF nt. należytej staranności w VAT

  środa, 13 września 2017
  Ministerstwo Finansów zakończyło pierwszy etap konsultacji społecznych w sprawie określenia listy przesłanek należytej staranności po stronie nabywcy w kontekście prawa do odliczenia podatku naliczonego - należyta staranność przy weryfikacji kontrahenta. Wyniki pierwszego etapu przedstawiono na konferencji prasowej z udziałem przedsiębiorców i dziennikarzy. czytaj więcej
 • Badanie Należytej Staranności w VAT

  Rodzaj: Badanie - Ankieta VAT
  Data wydarzenia: czwartek, 6 lipca 2017, 12:00

  Rada Podatkowa podjęła się określenia standardów ostrożności kupieckiej (należytej staranności). Lista praktyk stanowić ma narzędzie ochrony uczciwych przedsiębiorców przed roszczeniami fiskusa. Naszym celem jest przekazanie podatnikom argumentów do obrony przed niesłusznymi oskarżeniami ze strony organów podatkowych o uczestniczenie w oszustwach VAT.

   

  czytaj więcej
 • Warsztaty Rady Podatkowej Wiosna 2017

  Data konferencji: poniedziałek, 20 marca 2017, 09:00

  Rada Podatkowa zaprasza na 16 prelekcji wybitnych praktyków prawa podatkowego. W programie znajdą się m.in. aktualne zagadnienia związane ze zmianami w podatku VAT, optymalizacją podatkową, nowymi ustawami KAS i SENT, prowadzeniem działalności za granicą, ulgami na B+R i wiele innych.  

  Wśród wykładowców osoby zarządzające Radą Podatkową: Nikończyk, Iniewski, Martini, Soska, Rutkowski, Wach, Goździowska, Misiak. 

  LINK DO RELACJI Z WARSZTATÓW

   

  czytaj więcej