2015

 • DEBATA "PRZECIWDZIAŁANIE UNIKANIU OPODATKOWANIA"

  Data konferencji: czwartek, 10 grudnia 2015, 12:00

  Instytut Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza przedsiębiorców na debatę podatkową poświęconą przeciwdziałaniu unikaniu opodatkowania. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 grudnia br. (czwartek) w godzinach 17.00 - 19.00 w sali 1B bud. C, al. Niepodległości 128, Warszawa.   

  czytaj więcej
 • Kongres Rady Podatkowej NOWE STANDARDY WSPÓŁPRACY Z FISKUSEM

  Data konferencji: czwartek, 25 czerwca 2015, 12:00

   

  czytaj więcej
 • Jak wesprzeć innowacyjne firmy? Przedsiębiorcy proponują nową ulgę na badania i rozwój

  Data konferencji: środa, 6 maja 2015, 12:00

  Rada Podatkowa zaprasza na konferencję prasową: Jak wesprzeć innowacyjne firmy? Przedsiębiorcy proponują nową ulgę na badania i rozwój

  Unia Europejska w celu poprawy innowacyjności  gospodarek i zachowania możliwości konkurowania na rynku światowym z takimi krajami jak Stany Zjednoczenie, Japonia czy Korea Południowa przyjęła za cel do 2020 r. osiągnięcie poziomu 3  proc. PKB inwestycji  w działalność o charakterze badawczo – rozwojowym. 2/3 z tych wydatków pochodzić ma od sektora prywatnego. Do rządów krajów członkowskich należy stworzenie zachęt dla biznesu do zwiększania wydatków na innowacje. Polska z poziomem wydatków 0,9 proc. PKB jest jednym z krajów UE najmniej inwestujących w działalność badawczo – rozwojową. Wysokość  tych wydatków porównywalna jest jedynie z  krajami najsłabiej rozwiniętymi - Bułgarią i Rumunią. Jednocześnie Polska jest jednym z dwóch krajów w UE, w których nie istnieją rozwiązania podatkowe promujące działalność badawczo – rozwojową.
  Pilne stało się zatem wprowadzenie tzw. ulgi na B+R. Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan po przeprowadzeniu szerokich konsultacji w gronie przedsiębiorców oraz po analizie projektów ulgi przygotowanych przez Prezydenta RP i Narodowe Centrum Badania i Rozwoju zaprezentuje rekomendacje dotyczące kształtu ulgi na badania i rozwój.

  W konferencji prasowej udział wezmą:

  • Małgorzata Boguszewska – Alma Consulting, Członkini Grupy CIT/PIT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan,
  • Mariusz Żochowski – Deloitte, Członek Zespołu ds. opracowania rekomendacji ulgi na B+R Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan
  • Rafał Iniewski – Wiceprzewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan


  Zapraszamy 6 maja br. (środa) o godz. 10.30 do siedziby Konfederacji Lewiatan,
  Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

   

  czytaj więcej
 • V Forum Podatkowo-Księgowe

  Data konferencji: czwartek, 16 kwietnia 2015, 12:00

  Zapraszamy do udziału w V Forum Podatkowo - Księgowym organizowanym przez Wolters Kluwer. Patronem Konferencji jest Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Dla członków Konfederacji przewidziano 100 zł rabatu!

  czytaj więcej
 • III Polski Kongres Prawa Podatkowego 2015

  Data konferencji: wtorek, 14 kwietnia 2015, 12:00

  Zapraszamy do udziału w III Polskim Kongresie Prawa Podatkowego organizowanym przez Instytut Allerhanda.

  Członkowie Konfederacji Lewiatan mogą skorzystać z 20% rabatu na udział w Kongresie!

  czytaj więcej