Aktualności

 • Zapraszamy do konsultacji w sprawie Nowelizacji VAT oraz Deregulacji III

  poniedziałek, 2 lipca 2012
  W pierszym półroczu 2012 r. zostały przygotowane dwa niezwykle ważne akty prawne.

  Pierwszy dotyczy kompleksowej nowelizacji ustawy o VAT (m.in. w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatowania), drugi obejmuje zmiany związane ze zniesieniem lub ograniczeniem niektórych uciążliwych i zbędnych obciążeń administracyjnych. Znacząca część propozycji zawarta w tym drugim projekcie dotyczy przepisów podatkowych. 

  Do obydwu projektów Rada Podatkowa przygotowała ankiety, każda zawierająca 10 pytań odnoszących się do projektów wraz z niezbędnymi objaśnieniami.

  Ankiety w załaczeniu.

  czytaj więcej
 • VI Ranking Firm Doradztwa Podatkowego

  czwartek, 22 marca 2012

  22 marca 2012 r. Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki VI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych. Kilka firm podatkowych zaangażowanych w prace Rady oraz członków Rady otrzymało wyróżnienia.

  czytaj więcej
 • Świadomy podatnik 2012

  poniedziałek, 20 lutego 2012

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan rozpoczęła kolejny, trzeci już cykl konferencji regionalnych poświęconych pojęciom planowania, optymalizacji i ryzyka podatkowego. Konferencje w całej Polsce organizowane są w ramach projektu edukacyjnego Świadomy Podatnik.

  czytaj więcej
 • Centrum Interwencyjne Rady Podatkowej PKPP Lewiatan

  czwartek, 22 grudnia 2011
  Centrum Interwencyjne Rady Podatkowej PKPP Lewiatan pomoże mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. czytaj więcej
 • Papierowe faktury nadal dominują

  wtorek, 25 października 2011
  45 proc. Polaków używających Internetu deklaruje, że chętnie korzystałoby z elektronicznych form dostarczania rachunków za telefon czy kablówkę. Nadal jednak 89 proc. faktur przychodzi do odbiorców indywidualnych w formie papierowej - wynika z raportu „F-inbox.pl" przygotowanego przez firmę badawczą Ipsos i agencję Think Kong. Partnerem badania była PKPP Lewiatan. czytaj więcej
 • Rada Podatkowa Lewiatana chce pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom w całej Polsce

  poniedziałek, 24 października 2011
  Małe i średnie przedsiębiorstwa mają trudności w rozumieniu i stosowaniu przepisów podatkowych. 73% wskazuje, jako podstawową barierę rozwoju firmy, nieprzejrzysty i niejednoznaczny system podatkowy, szczególnie w odniesieniu do podatków pośrednich Jednocześnie najwięcej firm (blisko 53%) wskazuje doradztwo podatkowe, jako usługę, która w największym stopniu byłaby przydatna w firmie. W odpowiedzi na to Lewiatan realizuje projekt Świadomy Podatnik, który ma pomóc sektorowi MŚP. czytaj więcej